menu
CZ

Komunitní zahrady a příběhy jejich zakladatelů

Poslechněte si audio záznam z panelové diskuze věnované fenoménu městských zahrad, která proběhla 11.4.2014 v rámcifestivalu Evolution.

Našimi hosty byli Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Bára Jirková za KZ Kuchyňka, Kristina Papoušková z Komunitní zahrady ZEBRA, a Tomáš Hodek za Šárynku.

Společně jsme hledali důvody, které napomáhají rozkvětu komunitních zahrad ve městě, zajímala nás osobní motivace zakladatelů, ale i členů. Řešili jsme dlouhodobou udržitelnost zahrad a zapojování různých typů partnerů. Bylo to výživné!

Záznam z diskuze pořídil Jan Stanzel, redaktor časopisu Zahrádkář, kterému tímto děkujeme a s radostí ho s vámi sdílíme.

Příjemný poslech.

 

Vaše KOKOZA

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Soňa Valčíková
11.04.2017

Seed bomba je kouzelná kulička vyrobená z jílu, kompostu a vybrané směsi semínek. Tato výživná munice je základní výbavou každého zahradníka i zahradnice pro nemilosrdný guerilla gardening.   Seed bomby koulíme v rámci ... Číst dál >

Veronika Makovská
25.09.2014

„Léto končí, ale to nevadí, jedeme na výlet! Těším se, až budu poznávat Berlín," řekla si naše Jana a vyrazila na výlet. Co všechno v Berlíně poznala? Třeba komunitní zahradu Himmelbeet. Berlín je městem, které láká a ... Číst dál >