menu
CZ

Komunitní zahrady a příběhy jejich zakladatelů

Poslechněte si audio záznam z panelové diskuze věnované fenoménu městských zahrad, která proběhla 11.4.2014 v rámcifestivalu Evolution.

Našimi hosty byli Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Bára Jirková za KZ Kuchyňka, Kristina Papoušková z Komunitní zahrady ZEBRA, a Tomáš Hodek za Šárynku.

Společně jsme hledali důvody, které napomáhají rozkvětu komunitních zahrad ve městě, zajímala nás osobní motivace zakladatelů, ale i členů. Řešili jsme dlouhodobou udržitelnost zahrad a zapojování různých typů partnerů. Bylo to výživné!

Záznam z diskuze pořídil Jan Stanzel, redaktor časopisu Zahrádkář, kterému tímto děkujeme a s radostí ho s vámi sdílíme.

Příjemný poslech.

 

Vaše KOKOZA

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
27.08.2015

Malmö je třetí největší město Švédska, žije v něm 300 000 obyvatel, 30% jeho obyvatel se narodilo mimo Švédsko a pochází ze 175 zemí světa, 40% lidem je méně než 35 let a každá čtvrtá cesta ve městě je vykonána na kole.  To ... Číst dál >

Veronika Makovská
12.02.2013

Jaká byla sezóna 2012 a co nás na Jižáku čeká letos? Komunitní zahrada na Jižním městě je naším prvním pilotním projektem, na kterém jsme úzce spolupracovali se Zahradou, o.p.s.. Ta donedávna organizovala veškerý kulturní ... Číst dál >