menu
CZ

Tisková zpráva: Okurková sezóna začíná otevřením zahrady na Pankráci!

Otevřením vrátek u pop up zahrady na Arkádách začne v Praze okurková sezóna. V prostoru zahradního show roomu se budou v průběhu celého léta konat snídaňové pikniky a workshopy zaměřené na pěstování a kompostování ve městě. Návštěvníci si sem mohou zajít pro inspiraci, radu, nebo si jen v příjemném, zeleně osázeném prostoru, odpočinout.

Pop up zahrada na Pankráci je vyústěním spolupráce Kokoza, o.p.s. a OC Arkády. Počátkem léta se na prostranství mezi vstupem do metra a obchodním centrem otevře široké veřejnosti prostor nově vzniklé zahrady, u které budou každou středu probíhat pikniky pod širým nebem. Zahrada bude kromě poradenství v oblasti pěstování nabízet i praktické workshopy, ze kterých si účastníci odnesou jak nové zkušenosti, tak i svůj vlastní výtvor. „Máme radost, že se nám podařilo zahradu na Pankráci realizovat, protože je to cesta, jak lidem naše témata přiblížit velmi příjemnou formou. Chceme, aby si lidé z okolí zahradu oblíbili a užívali ji k trávení svého volného času. Pak si třeba založí svojí vlastní komunitní zahradu někde poblíž.“ říká k projektu Lucie Matoušková Lankašová z Kokozy. V zahradě bude z pochopitelných důvodů použitá zemina bez chemických vylepšení Agro Natura, kterou do ní dodala firma Agro CS.

Koho zahradničení a kompostování zaujme natolik, že si bude chtít pořídit svůj vlastní záhonek, může zamířit do nové komunitní zahrady ve Vidímově ulici na Opatově, kterou tam tento rok Kokoza nově otevřela a vypěstovat a sklidit své první okurky třeba tam. Jak tato zahrada vypadá a jak funguje, může zjistit i během zahradní slavnosti, kterou Kokoza 3. července. od 15 hodin na Jižním městě pořádá.

 

Info o Kokoze
KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváříme prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

Info o OC Arkády
Arkády Pankrác se řadí k předním autoritám v oblasti módy a moderního životního stylu. Pravidelně navíc pořádají pro své návštěvníky řadu kulturních a společenských akcí. Tímto se z Arkád stává nejen místo pro nákupy, ale i pro příjemné trávení volného času.

 

Tisková konference a zahájení provozu proběhlo 2. července přímo v prostoru zahrady, je krásná, přijďte se přesvědčit sami!

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
12.02.2013

Jaká byla sezóna 2012 a co nás na Jižáku čeká letos? Komunitní zahrada na Jižním městě je naším prvním pilotním projektem, na kterém jsme úzce spolupracovali se Zahradou, o.p.s.. Ta donedávna organizovala veškerý kulturní ... Číst dál >

Každou sezónu nám v Kokoze vyrostou nové projekty. Letošní sezónu jsme se radovali z exkurzí pro studenty druhých stupňů základních škol a gymnázií. Díky podpoře MHMP mohlo proběhnout skoro dvacet návštěv na komunitních ... Číst dál >