menu
CZ

Komunitní zahrady mají smysl. Objevte jej s námi.

Komunitní zahrady mají smysl. Vidíme je jako místo setkávání, pěstování, kompostování, vzdělávání. Oživí a zazelení často nevyužívané plochy ve městě. Iniciují k aktivnímu přístupu k životnímu prostředí i životu samotnému. Kultivují vztahy v komunitě i mezi generacemi. Podporují oběh vody. A proto chceme ideu zelenějších měst šířit dál. Chceme se s vámi podělit o naše nabyté zkušenosti, provézt vás komunitními zahradami, nabídnout vám praktické workshopy, podpořit vaši zahradnickou iniciativu odbornými konzultacemi, poskytnout školákům edukační dílny v prostředí zahrad. Hlavní město Praha je s námi v symbióze a podpořilo náš projekt.

A kam že se to s námi podíváte?

Duben: V KZ Kuchyňka si ke konci dubna spolu s jejími zakladateli řekneme, jak na založení komunitní zahrady.

Květen: Začátkem května omrkneme otevřenou zahradu Archangelská, kde se naučíme míchat vhodný substrát. Pak prozkoumáme KZ Výletná, kde se naučíme s Anitou Blahušovou kombinovat rostliny tak, aby měli z pěstování radost všichni.

Červen: Po prohlídce KZ Krejcárek objevíme taje hnojiv bez chemie.

Září: Až dozraje úroda v KZ Zebra, uvaříme si tam něco dobrého spolu s Divokou kuchařkou. Více se dozvíte na našich stránkách, přihlašovacím formuláři nebo pište na veronika@kokoza.cz.

Exkurze s workshopy jsou za symbolickou cenu.

zahon zelenina

A nepřijdou školáci zkrátka?

Nepřijdou. Prostřednictvím zážitkových workshopů v komunitní zahradě si školáci vytvoří dobrý vztah k samotnému prostoru zahrady a k tématům pěstování a kompostování ve městě. Nepřímo tak chceme oslovit také rodiče těchto dětí. Workshopy, organizované v partnerství s organizací Slow Food, jsou zaměřené na senzorickou stimulaci se záměrem poukázat na možnost volby v případě rozhodování o výběru potravin a jejich poznávání. Když se nemůžeme naučit správně rozhodovat podle etiket, naše smysly by měly být tím nejlepším vodítkem za kvalitní a poctivou potravinou. Howk.

foto3 KokozaBezObalu2016Anna_Solcova49

Spolu s Hlavním městem Prahou se na vás těšíme!

logo HMP

Pro více informací nás kontaktujte na veronika@kokoza.cz.

Autorem článku je

Podobné články

Jaká byla sezóna 2012 a co nás na Jižáku čeká letos? Komunitní zahrada na Jižním městě je naším prvním pilotním projektem, na kterém jsme úzce spolupracovali se Zahradou, o.p.s.. Ta donedávna organizovala veškerý kulturní ... Číst dál >

Většina z vás zamíří do Barcelony pravděpodobně pro skvělou kombinaci města a moře, architektury a dobrého jídla a samozřejmě nesmím zapomenout na slunce téměř po celý rok. Mě do katalánské metropole přivedla souhra několika ... Číst dál >