menu
CZ

Exkurze

Všechno co jste chtěli vědět o komunitních zahradách a kompostu a báli jste se zeptat

Každou sezónu nám v Kokoze vyrostou nové projekty. Na letošní sezónu chystáme opakování úspěšného projektu pro děti z mateřských škol a studenty základních škol a gymnázií. Jde o exkurze do komunitních zahrad, vnitrobloků, farem či kompostáren. Díky podpoře MHMP a spolupráci s partnety PRO-BIO LIGA, 01/71 ZO ČSOP Koniklec a Ekodomov opět chystáme interaktivní program, který rozhodně nebude žádná nuda. Ukážeme si, že pěstovat bylinky či zeleninu a kompostovat se dá i ve městě a je to pěkná hlína! Během exkurze si budeme moci pohladit žížalu z kompostu a řekneme si, jak funguje kompostování, vyrobíme si společně domácí limonádu přímo na zahradě a ukážeme si, že vypěstovat mrkev není žádná věda. Exkurze probíhají od dubna do října na více než dvaceti místech v Praze a okolí. Už teď můžete exkurze objednávat na janak@kokoza.cz nebo tel.: 606 021 521.

Katalog exkurzí 2018-19

 

Zážitkový workshop Všemi smysly, aneb ochutnáváme zahradu i rukama

Chcete oživit váš školní program pro děti prvního stupně ZŠ? Pak neváhejte a přihlašte se na naše zážitkové workshopy Všemi smysly, které pořádáme v naší Komunitní zahradě Vidimova na Jižním Městě (Jažlovická 10). Workshopy jsou zaměřené na jednotlivé smysly. Můžeme pro vás připravit jak ochutnávkový workshop, tak více workshopů věnujících se jednotlivým smyslům postupně. Krátká ochutnávka zde.

Chceme, aby si děti vytvořili dobrý vztah k samotnému prostoru zahrady a k tématům pěstování a kompostování ve městě a nepřímo tak oslovit také rodiče těchto dětí. Tyto workshopy organizujeme společně v partnerství s organizací Slow Food a s Hlavním městem Prahou. Účast na workshopu je za dobrovolný příspěvek na chod zahrady.

Chcete vědět víc nebo doladit termín? Ozvěte se naší lektorce Janě na janak@kokoza.cz nebo tel.: 606 021 521.

exkurze Vidimova