menu
CZ

Lidé v Kokoze

Lucie Lankašová

zakladatelka a ředitelka

Lucie je spolu s Kristinou zakladatelka KOKOZA, o. p. s. Ještě během studií pracovala několik let jako sociální pracovnice s lidmi s duševním onemocněním, poté strávila půl roku v Belgii, kde pracovala na biofarmě, která zaměstnávala lidi se znevýhodněním. Má také zkušenosti s řízením projektů. Dlouhodobě ji zajímá společensky prospěšné podnikání a propojování zkušeností z podnikatelské sféry s neziskovým sektorem. V současné době působí částečně v Hub Praha. Má ráda kočky, udržitelnost v denním životě, kompostování, design a umění.

Kristina Regalová

zakladatelka a předsedkyně správní rady

Kristina se do společensky prospěšného podniku KOKOZA pustila s Lucií poté, co procestovala Nový Zéland a řekla si, že má smysl věnovat se naplno věcem, které jí baví. Má několikaleté zkušenosti s prací v neziskovém sektoru a déle než rok působila v komerční sféře, kde si vyzkoušela, jak důležité je vystupovat profesionálně a umět být dobrým obchodníkem. Na KOKOZE ji nejvíce baví možnost ovlivňovat život ve městě a přispět k tomu, aby byl hravější a zelenější. Momentálně ji zaměstnává také její syn Antonín. Ve volném čase ve věnuje šití, masážím a plavání.

Radka Pokorná

Mými tématy jsou udržitelnost (sociální, ekologická i etická), městské zahradničení a budování značek, které mají smysl. A tak jsem se naprosto přirozeně dostala i ke Kokoze. Nejdříve jsem ji měla holky na konferenci o udržitelnosti, pak jsem začala chodit na jejich skvělé workshopy a teď už jsem i součástí týmu a rozvíjím právě workshopy a vzdělávání. A kromě toho studuji zahradní a krajinnou tvorbu – můj dávný sen. A jestli vás zajímá pěstování na balkoně, koukněte na ten můj Balkon nejen k nakousnuti.

Míša Nosková

pracovní konzultantka

Jsem sociální pracovnice a terapeutka, baví mě osvěta a boření mýtů o duševním zdraví. V Kokoze se věnuji dobrovolnictví, pracovnímu tréninku a zaměstnávání lidí, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. Kromě Kokozy pracuji i v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích v Centru psychosociálních služeb. Ve volném čase se věnuji sociálnímu divadlu. Baví mě zahradničení, guerila gardening a cestování.

Soňa Valčíková

kompostovací konzultantka

Můj první vermikompostér jsem si přinesla z workshopu Kokozy, od té doby zvesela třídím organické zbytky i v bytě a sklízím žížalí čaj a kompost. Vždy mě zajímala cesta odpadů a jejich recyklace, ale je jasné, že nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Když jednou na hodině waste managementu byla řeč o možnostech zpracování a využií organických zbytků, kompostování pro mě byla jasná volba! Při studiu jsem odjela do Indonésie, kde mají odpadu vážně kopec a svoji diplomku jsme věnovala kompostovacím toaletám. Na kompostování mě baví, že je to vlastně jednoduchý, přirozený a tisíce let známý proces, na který jsme jen zapomněli. Dnes se v Kokoze s láskou starám o kompostovací mapu.

Veronika Makovská

vedoucí integrační dílny

V Kokoze jsem čerstvou stážistkou. Práci s lidmi sociálně znevýhodněnými i práci na čerstvém vzduchu jsem vždy považovala za smysluplnou a naplňující, a tak po odchodu z korporátu nabralo mé hledání jasný směr. Kokoza kromě těchto dvou složek kombinuje navíc i komunitu a městské zahradničení. K tomu ještě přidejte příjemný kolektiv. Co víc si přát? Jsem ráda, že jsem se stala součástí Kokozy, že mohu spoluvytvářet její prostředí a šířit dál její poselství.

Monika Kloboučková

administrativní podpora

Jsem studentkou Národohospodářské fakulty na VŠE v Praze a při studiu jsem měla možnost vyzkoušet různé pozice ve firmách v soukromém sektoru. Možná právě proto jsem se shlédla v práci pro neziskovou organizaci KOKOZA. Baví mě spojení financí a neziskového sektoru,  které jsem našla na pozici administrativního pracovníka v KOKOZE. Tato práce je současně i mým koníčkem, díky kterému se mohu rozvíjet po osobní i profesní stránce. Ve volném čase moc ráda cestuji, jezdím na kole a občas se proběhnu v přírodě.

Anička Černá

koordinátorka komunitní zahrady Vidimova

Jsem aktivní maminka na rodičovské dovolené a jako propagátorka vědomého života, ženství a mateřství jsem se už od roku 2015 poohlížela po venkovních prostorech, kde bych mohla trávit čas s mým synkem a přitom se potkávat s dalšími lidmi nejen u společné zábavy, ale i práce. Do komunitní zahrady Vidimova jsem se coby její letošní pěstitelka zamilovala „až po uši“. Konečně jsem zde objevila tu svou oázu klidu a pohody, která mi na panelákovém sídlišti tak chyběla. Proto jsem se od září 2016 stala novou a nadšenou posilou týmu Kokozy, kdy mám na starost právě koordinaci komunitní zahrady Vidimova na Praze 11. Mým velkým přáním je otevřít zahradu v sezóně 2017 ještě častějšímu potkávání lidí napříč generacemi, zorganizovat společné akce pro místní zahradníky i širokou veřejnost a spoluvytvářet zde zdravou komunitu podobně otevřených lidí. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně komunitní zahrady Vidimova, včetně nabídky na pořádání různých akcí, těším se na ně zde: anicka@kokoza.cz.

Jakub Reichl

procesní konzultant

Už dlouho mě zajímá koncept lokálních ekonomik a konzumace místních potravin. Po 10 letech strávených v korporacích jako konzultant a auditor jsem se rozhodl začít dělat to, co mě opravdu láká, a kde vidím možnost dělat věci, které budou mít pozitivní dopad na celou společnost.  Pro Kokozu jsem začal v červnu 2016 pracovat jako dobrovolník. Od začátku roku 2017 se mohu Kokoze věnovat naplno díky grantu Rok Jinak od Nadace Vodafone. Mým hlavním posláním je vylepšit mapu Kokozy tak, aby přímo umožňovala zprostředkování uzavřeného cyklu jídla. Soustředím se i na celkové zefektivňování procesů v Kokoze. Práce s týmem Kokozy je pro mě skvělou změnou a inspirací do života!

Lenka Kašová

stážistka

V Kokoze jsem stážistkou pro oblast kompostování. Velmi důležité je pro téma environmentální udržitelnosti a osvěty a hodně mě baví se podílet na sociálně a environmentálně inovativních projektech. Kromě Kokozy se věnuji pořádání workshopů a přechodových rituálů zaměřených na prohloubení spojení s přírodou a sebou samým.

Tomáš Pavlíček

Jak sem se dostal do Kokozy? Vřelý vztah k přírodě a shoda životních okolností. 🙂 Jsem rád, že mohu být její součástí a předávat radost a smích nejen humorem, ale i odvedenou prací. Ve volném čase si rád
zafilozofuji u kávy, přečtu knihu, zahraji na kytaru, programuji, dám partii šachu nebo upletu třeba šálu.

Roman Bojko

konzultant

Mám rád finance a mám rád sociální a ekologickou udržitelnost a nejraději vidím obě věci společně v jedné organizaci. Přesně jako v Kokoze. Nevadí mi problémy, vadí mi když se neřeší. Mám rád podnikavé lidi ale ještě radši mám rád podnikaní pro lidi a tuhle planetu. Když to má celé smysl.Taky se starám se v Hubu o Social Impact Award, aby bylo více takých projektů. V poradenské firmě Because se zase starám aby firmy a organizace hledali řešení, když vidí problémy a překážky.

Lenka Hnidáková

členka správní rady

Splnila jsem si sen, a po práci v oblasti PR a marketingu se můj koníček – sociální média stal i mou prací. Vyrostla jsem na malé vesnici, ale žiju v Praze a občas se mi opravdu stýská, díky KOKOZE mám pocit, že se daří přenést aspoň malou část domova do města. Od června 2013 jsem vyměnila pozici Social media senior v agentuře GroupM za pozici máma na mateřské. Dcera Sára je zároveň mým největším koníčkem. Abych se na té mateřské náhodou nenudila pomáhám manželovi s provozováním zdravého fastfoodu Famagusta a peču domácí cupcakes.

Jana Jaklová

kompostovací konzultantka

Jsem podnikavec, ráda cestuju, tančím a učím se novým věcem. Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze obor Odpady a jejich využití. Nejvíc mě baví bioodpad a to proto, že to není odpad v pravém slova smyslu, ale vstupní surovina, kterou lze přeměnit v kompost, tedy kvalitní organické hnojivo, ten je možné použít pro pěstování ať už zeleniny či okrasných květin, z kterých časem vznikne aspoň z části bioodpad, který lze poté opět využít k produkci kompostu, a kruh se uzavírá :). Udržitelnost, skvělé a realizované nápady, to je KOKOZA jak jsem jí poznala a je mi ctí s ní spolupracovat!

Adéla Kubíčková

členka správní rady

již brzy

Tereza Kvítková

členka správní rady

Od malička mi proudí v žilách zelená krev, vždy mě to táhlo k přírodě, rostlinám, zahradám. Po studiu zahradnictví a zahradní a krajinářské architektury se tvorbě zahrad a práci s květinami věnuji naplno. Před třemi lety jsem s kolegou založila ateliér zahradní tvorby. S částí Kokozy se znám od deseti let, jejich myšlenky znám tedy od úplného počátku, Kokoza se mi líbí, fandím jí a chci ji dále podporovat.

Honza Páv

radí firmám, aby se neztratily nejen na internetu

Když jsem v roce 2012 hledal vhodný projekt, na kterém bych si odpracoval povinnou praxi v rámci studia na Stunome, náhodou se mi do cesty připletla Kokoza (díky, Lelí!). Po krátkém rozhovoru s Luckou jsem věděl, že Kokoza není jen projekt, kterým si splním studijní povinnosti, ale že jde o něco, co se vyplatí sledovat z blízka. A tak jsme začali spolupracovat. Pak už to šlo rychle. První kompostér, první žížaly, první zelený balkón. Ve zlomovém roce 2013 jsme s kamarády založil Lovebrand. Pořád ale zůstávám i v MEC, kde se věnuji strategickému plánování, sociálním sítím, buzz monitoringu a mobilnímu marketingu na projektech velkých značek. Jsem hrdým Kliktivistou a spolupořádám pravidelná setkání Nemarketing.

Petr Plíva

člen dozorčí rady

Vystudoval jsem ČVUT a více než 30 let pracuji pro Výzkumný ústav zemědělské techniky, v.v.i. KOKOZA mě baví, protože je to mladá dynamická organizace, spojuje nás společný zájem o netradiční způsoby zpracovávání biologicky rozložitelného odpadu v městské zástavbě a protože řeší otázky podpory zaměstnanosti osob se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Jsem vášnivý motorkář a milující táta.

Petr Vítek

předseda dozorčí rady

Jsem jedním ze zakladatelů Hub Praha, kde KOKOZA našla podporu v začátcích a proto je moje působení ve správní radě naprosto bez diskuze. Mám radost, když se daří dobré věci dobrým lidem. Mám radost i z ohromných maličkostí a rád se směju. Mám rád tabulky, Radiohead, pohyb, jednoduchost a pochybování. Můj oblíbený citát: „Bolest je pocit a dává životu význam.“ Oblíbený vzorec: [spokojenost] = [proč] x [co] x [jak] – [očekávání].

Jana Kejdanová

pomocná zahradnice

Mám ráda práci na zahradě, nejraději se starám o květiny. Na Kokoze mě baví pestrost práce a lidé, se kterými pracuji. Ve volném čase jsem nejraději se svými psy a podnikám výlety za kulturními památkami.

Ondra Švejda

pomocný zahradník

Na Kokoze se mi líbí, že lidé, kteří zde pracují, mají pochopení a jsou kolegiální. Můžu zde uplatnit svoje schopnosti, jsem rád, že můžu dělat práci, která mě baví. Zaměřuji se hlavně na práci se dřevem a výrobu vyvýšených záhonů.

Karel Jakoubek

pomocný zahradník

Rád se toulám přírodou a rád v ní trávím co nejvíc času. Práce v Kokoze je pro mě smysluplná kombinace bytí ve fajn kolektivu a pracovní seberealizace. Baví mě fyzická práce na zahradě a péče o rostliny.